Poznaj sposoby pozyskiwania dodatkowych źródeł dochodów wspólnoty mieszkaniowej

Jednym z kryteriów oceniania pracy zarządu wspólnoty mieszkaniowej przez właścicieli lokali w nieruchomości jest sposób obniżenia kosztów, jakie ponosi wspólnota. Właściciele chcieliby, aby ich koszty obsługi były najmniejsze z możliwych przy zachowaniu najwyższych standardów obsługi w każdym zakresie. Warto zatem, abyś wiedział, jak zdobyć fundusze na rzecz wspólnoty mieszkaniowej, którą zarządzasz.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć na temat procedury docieplania budynku

Sprawdź, jakich porad udzielili zarządcom nieruchomości nasi eksperci i zyskaj praktyczne rozwiązania trudnych sytuacji, jakie mogą się zdarzyć w Twojej pracy.

Absolutorium we wspólnocie mieszkaniowej w orzecznictwie

Zdobądź kompleksową wiedzę na temat udzielania absolutorium zarządowi wspólnoty, by uniknąć przykrych konsekwencji wynikających z niewłaściwego stosowania przepisów.

Dowiedz się, jak dochodzić roszczeń z tytułu rękojmi we wspólnocie mieszkaniowej

Upewnij się m.in. czy właściciele mieszkań mogą dochodzić od wspólnoty roszczeń z tytułu rękojmi oraz co robić, gdy deweloper nie przekazał dokumentacji technicznej, by uniknąć odpowiedzialności związanej z rękojmią.

Zarządzanie nieruchomością wspólną w pytaniach i odpowiedziach

Zyskaj gotowe rozwiązania problemów związanych z zarządzaniem nieruchomością wspólną we wspólnocie mieszkaniowej. Upewnij się np. jakie kroki podjąć, gdy lokator zajmie bezprawnie część korytarza oraz kiedy wymiana daszku nad balkonem odbywa się na koszt wspólnoty.

Rewolucyjne zmiany w ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych oraz ustawy Prawo spółdzielcze 2017

Ustawa z 20 lipca 2017 r. o zmianie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, ustawy Kodeks postępowania cywilnego oraz ustawy Prawo spółdzielcze – została podpisana 2 sierpnia 2017 r. przez prezydenta i weszła w życie 9 września br. Sprawdź, jakie rewolucyjne zmiany zostały wprowadzone m.in. w zakresie członkostwa w spółdzielni i co będą one oznaczać dla Ciebie w praktyce.

15 odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące zarządzania wspólnotą mieszkaniową

Sprawdź, jakich porad udzielili zarządcom nasi eksperci i zyskaj gotowe rozwiązania trudnych sytuacji, jakie mogą się zdarzyć w Twojej pracy.

Upewnij się, czy spółdzielnia ma obowiązek prowadzenia strony internetowej

W praktyce wiele spółdzielni nie ma własnej strony internetowej. Czy to oznacza, że ta kwestia nie została uregulowana prawem? Z tego e-booka dowiesz się, czy spółdzielnia ma obowiązek prowadzenia własnej WWW.

Sprawdź, jak prawidłowo określać udział w nieruchomości

Dla każdego zarządu i właściciela jedynym miarodajnym źródłem informacji w zakresie wysokości udziałów są wpisy w księgach wieczystych. Może się jednak zdarzyć sytuacja, że wpis zawiera błędną powierzchnię lokalu właściciela. Zatem jak należy przeprowadzić procedurę zmiany wysokości udziałów, skoro ani zarząd, ani właściciele nie mają prawa do samodzielnego korygowania i wyliczania wysokości tych udziałów. Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tej publikacji.   

Monitoring we wspólnocie i spółdzielni – upewnij się, czy działasz zgodnie z prawem

Właściciele lokali w budynku wielomieszkaniowym, w ramach przysługujących im praw, w tym udziałów w nieruchomości wspólnej, mogą zdecydować się na zamontowanie na nieruchomości wspólnej systemu rejestracji obrazu i dźwięku, w celu zapewnienia większego bezpieczeństwa na terenie nieruchomości wspólnej. Dowiedz się, czy jednak monitoring nie narusza dóbr osobistych mieszkańców.