WYDANIE ONLINE

Upewnij się, czy Kodeks budowlano-urbanistyczny wprowadzi w 2018 roku nowy porządek reklamowy
Dowiedz się, czy za reklamę na budynkach możesz otrzymać karę oraz jakie regulacje w zakresie tablic reklamowych oraz urządzeń reklamowych wprowadzi Kodeks budowlano-urbanistyczny.

czytaj więcej »

Pytanie: Przeglądając internetowe forum dla zarządców, znalazłem obraźliwą, nieprawdziwą informację na swój temat. Zależy mi na tym, żeby te treści zostały usunięte z serwisu. Co powinienem zrobić?

czytaj więcej »

Pytanie: Zbliża się termin zebrania właścicieli lokali. Obawiam się, że niektórzy właściciele mieszkań mogą znów (tak było na poprzednim zebraniu) zacząć ubliżać członkom zarządu wspólnoty mieszkaniowej. Jak można w takiej sytuacji zareagować?

czytaj więcej »

Dowiedz się, jak zmieniły się stawki podatków lokalnych oraz jakie obowiązują obecnie stawki maksymalne podatku od nieruchomości.

czytaj więcej »

Przejściowe, czy regularne okresy fizycznej nieobecności w lokalu są podstawą do wymeldowania. Celem takiej decyzji jest doprowadzenie do zgodności faktycznego miejsca pobytu osoby z miejscem rejestracji. Dowiedz się, czy wymeldowanie będzie wpływać na cofnięcie darowizny nieruchomości oraz jakie zasady dotyczą pobytu stałego i czasowego.

czytaj więcej »

Upewnij się, jakie przepisy obowiązują odnośnie wycinki drzew z posesji prywatnych oraz kiedy drzewo można usunąć bez zezwolenia.

czytaj więcej »

 Wezwanie do zaprzestania naruszeń nie musi spełniać żadnych wymogów prawnych. Elementy które się w nim zawiera mają na celu przekonanie osoby, która bezprawnie zajęła nieruchomość do usunięcia rzeczy czy zaniechania naruszeń. Zatem należy w nim wykazać sposób naruszenia prawa własności i skorzystać z atrybutu własności czyli żądania opuszczenia  nieruchomości. Nieraz bowiem to naruszenie nie ma charakteru świadomego. 

czytaj więcej »

Ustanowienia odrębnej własności choćby jednego lokalu w obciążonej hipoteką nieruchomości stanowiącej dotąd własność spółdzielni powoduje powstanie hipoteki łącznej. Dowiedz się, co to oznacza w praktyce.

czytaj więcej »

Jednym z najczęstszych problemów zarządców nieruchomości są dokonywane przez właścicieli lokali samowole budowlane. Czy wiesz, co zrobić, gdy rozbudowę bez pozwolenia wykonał spadkodawca? Kto w takiej sytuacji zapłaci opłatę legalizacyjną? Zapoznaj się z odpowiedziami na te pytania.

czytaj więcej »

Obrót z tytułu dostawy mediów do lokali mieszkalnych wykorzystywanych na cele mieszkaniowe, nawet gdy korzysta on ze zwolnienia od VAT, wliczany jest do wartości sprzedaży, o której mowa w art. 113 ust. 1 ustawy o VAT. Poznaj szczegóły.

czytaj więcej »

Wspólnota mieszkaniowa po uzyskaniu cesji z tytułu rękojmi od właścicieli lokali może dochodzić od dewelopera usunięcia wad fizycznych budynku.

czytaj więcej »

wiper-pixel