WYDANIE ONLINE

Zarządcy nieruchomości w swojej działalności często spotykają się z praktykami marketingowymi uciążliwymi dla mieszkańców. Reklamodawcy, roznosiciele ulotek czy domokrążcy często tłumaczą się tzw. „marketingiem bezpośrednim”. Upewnij się, czy ich działalność jest zgodna z prawem oraz jakimi środkami dysponuje zarządca, by zwalczać takie praktyki.

czytaj więcej »

Problem: Mieszkam na osiedlu zamkniętym. Z 323 udziałów 200 osób podpisało umowę o zarządzanie z zarządcą (firmę zarządzającą tworzy 10 właścicieli nieruchomości i ma już 160 głosów). Zarządca chce odkupić od dewelopera ok. 150 na ok. 200 nieprzejętych udziałów za symboliczną sumę i przekazywać dalej mieszkańcom, którzy dotychczas nie przejęli. Co, jeśli zarządca kupi 150 udziałów, w tym 10 swoich, i w ten sposób zyska władzę całkowitą?

czytaj więcej »

Problem: Czy jeden z właścicieli mieszkania we wspólnocie mieszkaniowej bez zgody pozostałych mieszkańców może monitorować teren wokół budynku, tj. wejścia do klatek schodowych itp.? Kamery zostały zamontowane na balkonie jego mieszkania.

czytaj więcej »

Wspólnota mieszkaniowa jako jednostka organizacyjna niemająca osobowości prawnej jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych. Sprawdź, co stanowi przychody wspólnoty mieszkaniowej oraz który dochód jest zwolniony z podatku.

czytaj więcej »

wiper-pixel