WYDANIE ONLINE

Nowoczesne technologie i rozwiązania teleinformatyczne stanowią obecnie integralny element kompleksowych systemów technologicznych, w które wyposażone są nowoczesne budynki. Dzięki temu mogą one działać w sposób zintegrowany z innymi systemami technologicznymi (automatyką bezpieczeństwa, HVAC itp.). Dowiedz się, jak je wdrożyć.

czytaj więcej »

Już od stycznia 2019 roku osoby chcące wynająć nowe mieszkanie będą mogły ubiegać się o dopłaty do czynszu przez okres 15 lat. Parlament zaakceptował program „Mieszkanie na start”. To wielka szansa dla osób, które nie mogą wziąć kredytu na własne mieszkanie. Dowiedz się, na jakich zasadach będzie działał program.

czytaj więcej »

„Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą w zakresie wynajmu pomieszczeń w 3 budynkach. W grudniu zawarłam trzy umowy o dzieło z różnymi osobami na okres od 1 grudnia 2018 r. do 28 lutego 2019 r. na wykonanie dzieła w postaci odśnieżenia przed budynkiem 1, 2 i 3. Czy w związku, iż nie ma na tą chwile opadów śniegu takie umowy są dobrym rozwiązaniem? Czy to zgodne z przepisami, że na ten moment płacę tym osobom za tzw. gotowość. Każda z umów jest na konkretną kwotę brutto i od niej odprowadzę podatek dochodowy po przedstawieniu rachunku przez wykonawcę dzieła i wypłacie należnej kwoty wynikającej z rachunku. Czy Państwowa Inspekcja Pracy nie podważy mi tych umów w związku brakiem opadów śniegu i czy usługa w postaci odśnieżenia terenu podlega pod umowę o dzieło i Kodeks cywilny?”

czytaj więcej »

Jednym ze sposobów ustania bytu prawnego spółdzielni jest jej likwidacja. Skutkiem tego może być istotna zmiana przysługującym lokatorom praw do lokali. Dowiedz się, kiedy może dojść do likwidacji i jakie są konsekwencje takiego rozwiązania.

czytaj więcej »

Większość postępowań administracyjnych prowadzonych jest obecnie w trybie pisemnym. Warto jednak wiedzieć, że nawiązanie osobistego kontaktu z osobami prowadzącymi sprawę w urzędzie może znacznie przyspieszyć i usprawnić przeprowadzenie postępowania. Dowiedz się, jakie zasady obowiązują urzędników podczas wykonywania pracy i jakie uprawnienia przysługują Ci z tego tytułu.

czytaj więcej »

Wydatki na remonty nieruchomości wspólnej, stanowią składnik kosztów zarządu nieruchomością. Powołanie funduszu remontowego, z którego pokrywany jest koszt napraw i konserwacji budynku jest niezbędny w każdej nieruchomości, dla sprawnego nią zarządzania. Sprawdź, jak przygotować uchwałę w sprawie ustanowienia funduszu remontowego.

czytaj więcej »

wiper-pixel