WYDANIE ONLINE

Wielu prawników, doradców podatkowych i właścicieli porusza na różnych blogach tematykę związaną z tym czy wliczać powierzchnie antresoli do podatku od nieruchomości czy nie. Znaleźć można również treści, że antresola jest powierzchnią użytkową i należy za nią naliczać pieniądze przy zakupie lokalu. Znajdziecie Państwo również artykuły, które mówią, że oba podejścia są prawdziwe. Zapraszam do przeczytania trudnego wywodu na temat, czy za antresole należy płacić podatek od nieruchomości.

czytaj więcej »

Obecnie na naszych oczach dokonuje się rewolucja. Powoli do umów najmu toruje sobie drogę klauzula powodująca, że ciężar spadku obrotów rozkłada się na najemcę i wynajmującego, wpływając tym samym znacząco na wysokość przychodu osiąganego przez wynajmującego z czynszu najmu.

czytaj więcej »

Ostatni z artykułu dotyczący formy zarządu, który pojawiał się regularnie w naszych wydaniach, dotyczy zarządu przymusowego. Dotyczy dużych wspólnot mieszkaniowych. Szczegóły poniżej.

czytaj więcej »

Mała podaż powierzchni w centrach miast sprawia, że trzeba logicznie gospodarować każdym metrem kwadratowym gruntu i znaleźć miejsce na garaże tak, by spełnić wymagane wskaźniki. Konstrukcje podziemnych garaży wielostanowiskowych i ich zabezpieczenie przed wodami gruntowymi stanowią lwią część kosztów całej inwestycji. Prawidłowy projekt i jego poprawna realizacja zapewniają zabezpieczenie obiektu przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wody gruntowe, wilgoć czy temperatura. Skąd zatem biorą się liczne batalie sądowe o naprawy posadzki, których koszt w zależności od obiektu dochodzi nawet do kilku milionów złotych?

czytaj więcej »

Umowa najmu nie polega tylko na korzystaniu z rzeczy ale ma także swoją przykrzejszą dla najemcy stronę – płacenie czynszu. Jego wysokość to zasadniczo kwestia uzgodnień poczynionych przez strony przy zawieraniu umowy ale także w trakcie jej trwania czynsz może ulec zmniejszeniu.

czytaj więcej »

LonWorks to technologia zaprojektowana do realizacji nowoczesnych systemów o rozproszonej inteligencji służących celom pomiarowo-kontrolnym, sterowaniu, przesyłaniu danych itp. w obiektach rozległych. LonWorks został zaprojektowany przez firmę Echelon Corporation we współpracy z Motorolą i Toshibą.

czytaj więcej »

wiper-pixel