WYDANIE ONLINE

Uzyskanie własnego (a tak naprawdę najmowanego) mieszkania, należącego do gminy, nie jest proste. W tym artykule przyjrzymy się zasadom rozdzielania takich lokalów.

czytaj więcej »

Po 12 latach doświadczenia i 5 mln m2 pomierzonych powierzchni budynków komercyjnych firma Geodetic w porozumieniu z zarządcami nieruchomości komercyjnych stworzyła narzędzie eliminujące błędy w zarządzaniu powierzchniami do celów najmu. Jak zarządza się z poziomu Geodetic Rent-Roll (GRR)? Jak wiele informacji przechowuje oraz dostarcza ten kalkulator? Jak duże jest bezpieczeństwo danych oraz jakie blokady zostały nałożone na strony działające w GRR? Jakie są korzyści dla zarządców płynące z zastosowania tego narzędzia?

czytaj więcej »

Potencjalny najemca lokalu przegląda umowę i zwykle zwraca uwagę na kwoty za m2 wynajmowanej powierzchni. A czy zastanawia się nad tym skąd wzięła się powierzchnia wpisana w tej umowie? W bardzo wielu przypadkach, które spotkałem w 12-letnim doświadczeniu podczas kalkulacji ~5 mln m2 powierzchni - wartości te nie były takie jak stan faktyczny. Ma na to wpływ wiele czynników. Warto zapoznać się z nimi i świadomie podpisać umowę najmu lokalu. Jest to bardzo ważne dla obu stron.

czytaj więcej »

Jak to możliwe, że jednemu ze starych ale prestiżowych hoteli w miejskiej zabudowie zagraża rozbiórka części budynku? Taki jest efekt niesprawdzenia dokładności położenia granicy nieruchomości, którą się nabywa. W tym przypadku do takiego zagrożenia przyczynił się potencjalny inwestor zainteresowany sąsiednią nieruchomością i tym samym wywołał lawinę problemów wykazując, że granica jest w innym miejscu niż myśli właściciel hotelu.

czytaj więcej »

Przekazując komuś nasz lokal można stosować różnorodne gwarancje spełnienia przez najemcę jego obowiązków wynikający z umowy. Najistotniejsze są te, które mogą być pomocne wynajmującemu w zaspokajaniu należności czynszowych, jeśli najemca zaprzestanie dobrowolnego regulowania swoich zobowiązań.

czytaj więcej »

wiper-pixel