WYDANIE ONLINE

W poprzednim wydaniu wspomnieliśmy o zmianach, jakie się szykują od 2021 roku w zakresie zamówień publicznych, m.in. uregulowania i zabezpieczenia zaliczek. Dzisiaj przeczytasz m.in. jakie klauzule waloryzacyjne będą obowiązywały, jak wpłynie waloryzacja na zmianę wynagrodzenia podwykonawcy oraz o instytucji bezpośredniej zapłaty podwykonawcy.

czytaj więcej »

W poprzednim wydaniu przeczytałeś odnośnie do budowy przyłącza energetycznego, amianowiecie m.in. czym ono właściwie jest, kiedy operator może odmówić podłączenia oraz jak lokalizować i wybudować takie przyłącze. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się m.in. kiedy operator może odmówić podłączenia przyłącza elektroenergetycznego oraz jak je lokalizować i wybudować.

czytaj więcej »

Podatek od nieruchomości należy do najczęściej płaconych podatków. Co podlega opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości? Kto musi płacić taki podatek? Kto płaci go w przypadku współwłasności? Jakie maksymalne stawki podatku od nieruchomości obowiązują w 2020 r. i będą obowiązywać od 2021 roku? Te i wiele innych pytań znajdziesz poniżej.

czytaj więcej »

Pytanie: Pytanie: Spółka świadczy usługę zarządzania nieruchomościami będącymi we współwłasności, świadczonymi na zlecenie wspólnot mieszkaniowych (budynki mieszkalne). Usługi te w klasyfikacji oznaczone są jako PKWiU 68.32.12.0.  Czy w nowej strukturze JPK_VAT obowiązującej od 1 października 2020 r. zarządzanie nieruchomościami należy oznaczyć kodem GTU_12? A czy najem lokali użytkowych w nowej strukturze również trzeba oznaczyć GTU_12?

czytaj więcej »

wiper-pixel